FEL!

 Kedves Betegeink!

Áraink 2024. április 01-től változnak! Részleteket az Áraink menüpont alatt találhatnak.

Hallás- és alvásvizsgálatra csak telefonon tudunk időpontot adni! Telefonunk csak rendelési időben elérhető.

 

Tisztelettel:

Dr. Benedek Pálma

1192. Budapest, Zoltán utca 20., bejárat a Drágfy köz 1. felől.

Útvonal

gyermekpszichológia

Füllyukasztás újszülöttnek: igen vagy nem?

A füllyukasztás biztonságos és egyszerű lehet, de van néhány fontos irányelv, amelyet be kell tartani. Ugyanakkor felmerülhet a kérdés, hogy egyáltalán miért van szüksége egy kisbabának fülbevalóra?


Súlyos rendellenesség: minden tizedik gyerek érintett

A figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, az ADHD Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százalékát érinti. Mi ez a rendellenesség? Milyen tünetekről ismerhetjük fel és hogyan kezelhető? A Pénzcentrum.hu cikkéből mindez kiderül!


Iskola miatt szorong gyermeke? Ezek a játékok valóban segítenek!

Játékok a suli utánra, feszültség és frusztrációs helyzetek oldására

Így vehetjük jól az akadályokat a suliban!

Ma már az iskolaérettség egyik feltétele, hogy a gyermek várja az iskolát, és ne szorongjon a változástól. A lelkesedésük fenntartásához fontos, hogy az óvodában a pedagógusok, otthon pedig a szülők gondoskodjanak a megfelelő pszichés felkészítésről. Ez lesz a záloga az iskolai eredményességnek és kiegyensúlyozottságnak –írja a csalad.hu. A kepmas.hu írása.KÉp

Így segíthetnek az állatok a gyermekek gyógyításában

Terápiás kutyákkal teszik gördülékenyebbé a betegek ellátását, a Petős óvodások foglalkozásait vagy a hallgatók mindennapjait a Semmelweis Egyetemen. A szakemberek szerint az állatok jelenléte és a velük való interakció oldja a feszültséget, csökkenti a stresszt, és pozitív hatást gyakorol a mentális egészségre. Ősszel egy nemzetközileg hiánypótló kutatás is indul a Magatartástudományi Intézet irányításával, mely a lovasterápia hatékonyságának jobb megértését célozza.

Minden, amit a szeparációs szorongásról tudni érdemes

Milyen jelekből vehetjük észre, hogy szeparációs szorongásról van szó és hogyan kezeljük?

A mese varázsa repíti nyugtató álomba a gyerekeket

A Mikulással elkezdődik az év legizgalmasabb ünnepi időszaka a családi életben. Gyerekek és felnőttek napról napra erősebben élik át a várakozás örömét, ami a karácsonyi ajándékozáskor emelkedik a csúcspontjára. Nem könnyű ezeken a felhevült estéken ágyba parancsolni a gyerekeket, és ilyenkor még az esti mesék is különös jelentőséget kapnak. De előfordulnak olyan hétköznapi életszakaszok, helyzetek is, amikor a mese varázserejére van szükség, hogy az lenyugtassa, elcsöndesítse a kicsiket. A meseterápiát szakavatott pszichológusok vezetik, akiknek praxisában ezek az ősi, mindannyiunkban élő történetek segíthetnek a lelki gondokon.

Ezért a játék a legnagyszerűbb fejlesztő módszer!

Mi mindenre jó a játék? Készségeket fejleszt, növeli a kreativitást és a képzelőerőt, fontos szociális készségeket alapoz meg és nem utolsó sorban feszültséget old és örömet okoz.

Tanítsuk a stresszkezelést a gyerekeknek, hogy ne váljon belőlük ideges, kiégett felnőtt!

A stressz sajnos ma már a gyermekek körében sem ismeretlen jelenség, egyre több feladat és érzelmi, fizikai teher hárul már a legkisebbekre is. Vajon normálisnak tekinthető-e ez a tendencia és milyen módszerekkel segíthetjük gyermekeinket?

UNICEF: "Minden második tini mentális problémákkal küzd"

A COVID–19 járvány lelki egészségre gyakorolt hatását még hosszú évekig nyöghetik a gyermekek és a fiatalok, figyelmeztet napokban megjelent tanulmányában az UNICEF. Az október 10-i Mentális Egészség Világnapja elé időzített jelentés legfontosabb megállapításai közé tartozik, hogy a világon 7 serdülőből 1 mentális betegségben szenved. Az öngyilkosság globálisan a negyedik vezető halálozási ok a 15-19 évesek körében, Kelet- és Nyugat-Európában, Közép-Ázsiában és Észak-Amerikában pedig a második.

Ezért fontos, hogy hagyjuk néha unatkozni gyermekünket!

Egy új kutatás szerint a lustálkodás létfontosságú a tanulás szempontjból is, ezen kívül számos dolgot fejleszt gyermekkorban.

Az együttalvás 5 pozitív hatása a gyerekek fejlődésére

Arra, hogy jó-e, ha a gyerek velünk alszik, egyszerűen nincs általános recept. Hiába indulunk úgy neki a szülőségnek, hogy mi biztosan nem fogunk együtt aludni a csemeténkkel, lehet, hogy ez az elképzelés nem fog működni. A rugalmatlan hozzáállás biztosan nem segít, ha a kisbabánk hasfájós, érzékenyebb az átlagosnál vagy egyszerűen csak testközelségre vágyik. Még ha nem is vesszük a szülői ágyba végleg, érdemes megfontolni, hogy amíg nagyon pici, mégis engedünk az elveinkből. Lehet, hogy pont ettől áll helyre az egyensúly és a nyugalom.

5 tipp a stresszmentes ovi- és iskolakezdéshez

Így legyen szorongásmentes az óvodai-iskolai beszoktatás!

A kisgyermekkori székletvisszatartás lehetséges okai

Miért tartja vissza a székletét és mitől lehet székrekedése gyermekünknek?

Így fejlesszük rajzolással, színezéssel és egyéb módszerekkel gyermekünk készségeit!

A rajzolás gyermekkorban fejleszti a kreativitást, a finommotorikát, szorongásoldó és nem mellesleg az önkifejezés egyik fontos eszköze, de előfordulhat, hogy gyermekünk nem az a típus, aki szeret ezzel bíbelődni. Aggodalomra azonban semmi ok, hiszen számtalan más lehetőség is létezik!

Ezért nagyon fontos a mese!

A meséknek komoly személyiségfejlesztő és stresszoldó hatása van, mindemellett segít a szülő-gyerek kapcsolat elmélyítésében is. És ez még csak pár ok, amiért érdemes minden nap mesét olvasni nem csak gyermekünknek, de nekünk, felnőtteknek is!

Így tegyen újévi fogadalmat a család!

Van egyáltalán jelentősége az újévi fogadalmaknak? Bizony van! És bizonyos fogadalmaknak komoly nevelő és személyiségfejlesztő hatása is van, és nem csak gyerekkorban!

Elmondjuk, mitől lesznek karácsonykor (is) boldogabbak a gyermekeink!

Nem ezer ajándékra van szükség, hanem együtt töltött boldog pillanatokra!

Karácsonyra kisállatot? Ezeket vegyük figyelembe a választásnál!

Ha a karácsonyi listán kisállat szerepel, tippjeink segíthetnek, hogy a legmegfelelőbbet tudjuk kiválasztani.

Jobb vagy bal agyféltekés a gyermekünk? Így derítheti ki!

Honnan tudhatjuk hogy jobb vagy bal agyféltekés dominancia jellemzi gyermekünket? Egyáltalán van-e ennek jelentősége?


10 jó tanács a testvérféltékenység kezelésére

Így segítsük a testvéreket szülőként, hogy harmonikus legyen a kapcsolatuk!


A gyermekkori depresszió 7 figyelmeztető jele

Depresszió gyermekkorban? Bizony lehetséges! Íme a figyelmeztető jelek és a depressziót előidéző lehetséges kiváltó okok!

Dicsérjünk úgy, mint a dánok!

Azt már minden tudatos szülő kívülről tudja, hogy a dicséret és a pozitív visszacsatolás nagyon fontos a gyereknevelésben. Ám abban már korántsem vagyunk olyan biztosak, hogy pontosan hogyan is tegyük ezt, a bíztató szavak milyen formában a leghatásosabbak. Mint sok minden másban, a dánoktól ebben a vonatkozásban is sokat tanulhatunk.

5+1 gyereknevelési baki, amelyet a legtöbb szülő elkövet

A leggyakoribb gyereknevelési problémák, melyeket a legtöbb szülő elkövet és sokszor észre sem veszi

Így fejleszthetjük gyermekünk EQ-ját!

Meghaladott nézet, hogy minden az IQ-n múlik! Az érzelmi intelligencia épp olyan fontos, ha boldogságról, emberi kapcsolatokról, beilleszkedésről és sikerekről van szó. Tippeket adunk, hogyan fejleszthetjük gyermekünk érzelmi intelligenciáját.

Az érzelmileg stabil gyermekkor 10 alapszabálya

A kiegyensúlyozott gyermekkor legfontosabb alapkövei

Így fejleszthetők a megkésett fejlődésű gyerekek!

A nem megfelelő fejlődésre utaló jelek, az atipikus mozgásfejlődés, a megkésett beszédfejlődés és kezelésük mozgásterápiával

Ezek a hiperaktivitás, ADHD és figyelemzavar jelei!

Mi a különbség a magatartásprobléma, magatartászavar és a viselkedészavar között? Melyik csoportba tartozik a hiperaktivitás, figyelemzavar és az ADHD és melyek a jelei? Tisztázzuk!

Ezért érdemes ismerni a családtagok szeretet-nyelvét!

Ismerje meg az öt szeretetnyelv-típust, jellegzetes megnyilvánulásaikat és hogy az egyes típusokat mi teszi igazán boldoggá!

Karácsonyra kisállatot? Ezeket vegye figyelembe a választásnál!

A kisállatok bizony nagyon pozitív hatással tudnak lenni a gyerekek szociális fejlődésére, de nem mindegy, hogy milyen kis kedvencet választunk. Ha a karácsonyi listán kisállat szerepel, tippjeink segíthetnek, hogy a legmegfelelőbbet tudják kiválasztani.

Ezért van szükség Karácsonykor a varázslatra!

Érdemes-e belemenni a játékba és még akkor is eljátszani, hogy a Mikulás vagy a Jézuska hozza az ajándékokat, amikor már gyermekeink nem is olyan kicsik? Szerintünk igen, mert ennyi varázslat egy évben még egy felnőttnek is jár!

Ezért meséljünk minden nap gyermekünknek!

Gyermeklélektannal foglalkozó szakemberek egyöntetű véleménye, hogy ha minden szülő tisztában lenne azzal, pontosan hogyan hat a gyermeke pszichéjére, személyiségfejlődésére a mese, szünet nélkül csak olvasna neki.

Gyerekmosoly Egészségközpont

Egészségközpontunkban az ország legmagasabban képzett, szakmailag felkészült szakemberei várják kis pácienseiket. Mottónk: Mosolyogva gyógyítunk!

Elérhetőségeink

 +36 /70/ 352 9500

 1192. Budapest, Zoltán utca 20. bejárat a Drágfy köz 1. felől.

  info@gyerekmosoly.hu

Kövessen minket Facebookon

Nyitvatartásunk

Hétfő: 16-18

Kedd: 14-18

Szerda: 16-18

Csütörtök: 8-12; 16-18