FEL!

 Kedves Betegeink!

Áraink 2024. április 01-től változnak! Részleteket az Áraink menüpont alatt találhatnak.

Hallás- és alvásvizsgálatra csak telefonon tudunk időpontot adni! Telefonunk csak rendelési időben elérhető.

 

Tisztelettel:

Dr. Benedek Pálma

1192. Budapest, Zoltán utca 20., bejárat a Drágfy köz 1. felől.

Útvonal

Így kerüljük el a leégést!

Egészség - 6 tanács, hogy a család ép bőrrel megússza a nyarat és senki se égjen le. Fényvédelem kicsiknek és nagyoknak.

Legyünk óvatosak!

A bőrünket fokozatosan szoktassuk hozzá a napozáshoz: kezdjük pár perccel, aztán hosszabbítsuk a napon töltött időt annyira, amennyit a bőrünk még teljes biztonsággal, a leégés kockázata nélkül elvisel. Kicsiknél ez fokozottan igaz, és náluk arra is figyeljünk oda, hogy soha ne érje őket közvetlenül a napfény, mindig árnyékos, félárnyékos helyet biztosítsunk nekik!

Erős UV esetén kerüljük a napfényt!

A napozást időzítsük a kora délelőtti – 11 óra előtti – vagy a délutáni – 15 óra utáni – időszakra! A déli napsütést inkább kerüljük, olyankor ugyanis nagyon erős a bőrt károsító UV sugárzás és már pár perc alatt is garantált a leégés. Nyaraláskor tartózkodjunk a kevésbé forró időszakokban - reggel 8-11 között és délután 16 óra után-, a szabadban és ilyenkorra időzítsük a nagy pancsolásokat is.

Gondoskodjunk megfelelő fényvédelemről!

A napozáshoz használt naptejet bőrtípusunknak megfelelően válasszuk ki! Ha fehér bőrűek vagyunk vagy sok az anyajegyünk, érdemes 50-es faktorszámú fényvédőt használni. Az arcunkra mindig kifejezetten arcra kifejlesztett terméket válasszunk, mert azok speciális összetétele biztosítja, hogy ne tömődjenek el a pórusaink, ne pattogjon ki, ugyanakkor hidratált maradjon a bőrünk. Kisgyerekeknél ugyancsak magas faktorszámú naptejet válasszunk! 1 éves kor alatt kizárólag fizikai fényvédőt alkalmazzunk!

Ne csak strandoláshoz használjunk fényvédőt!

Különösen a babák bőre hajlamos pillanatok alatt leégni és ez nem csak a strandon következhet be, hanem akár egy séta, vagy bevásárlás, autózás közben is. Ha a járműben pont a babát éri a nap, nem elég a naptej, gondoskodjunk megfelelő árnyékolásról is! A fedetlen kart, nyakat, arcot indulás előtt akkor is kenjük be, ha nem a strandra megyünk!

Így kenekedjünk szabályosan!

A naptejet a napozás megkezdése előtt 20-30 perccel kenjük a bőrre, és fürdés, törölközés után, illetve 2-3 óra elteltével ismételjük meg a krémezést! Bőrgyógyászok ajánlása alapján minden alkalommal kb. egy kupicányi (kb. fél dl) krémet kell magunkra kenni, hogy a fényvédő a megadott faktorszámot teljesíteni tudja.

Felhős időben is kell a fényvédelem!

Talán nem is gondolnánk, hogy felhős időben is le lehet égni, pedig az ultraibolya sugárzás 90 százaléka átjut a felhőkön is. Különösen vízparton legyünk óvatosak, mert a vízfelület felerősíti és prizmaként veri vissza a napsugarakat, így víz közelben könnyebben leéghetünk.

+1 tanács: A gyerekekre fokozottabban figyeljünk oda!

A gyerekek bőre életkoruknál fogva sokkal érzékenyebb, így a fenti szabályok betartása mellett célszerű ruházattal is védeni őket az erős sugárzástól. A strandon is adjunk rájuk könnyű, jól szellőző kalapot, napellenzős sapkát, kendőt, vékony, fehér pólót. Több boltban is kapható olyan speciális ruházat babák és kisgyerekek részére, amely jól szellőzik, ugyanakkor visszaveri az UV sugarakat.

A cikk dr. Benedek Pálma lektorálásával készült.

 

 

Jean Orsolya - 2019 június 20.
 

 

Ezek a tünetek utalnak napallergiára!

A napallergia típusai, oka és kezelése

Így ismerjük fel a kiütések típusait!

A kiütések leggyakoribb típusai, okai és kezelése gyermekkorban

Gyerekmosoly Egészségközpont

Egészségközpontunkban az ország legmagasabban képzett, szakmailag felkészült szakemberei várják kis pácienseiket. Mottónk: Mosolyogva gyógyítunk!

Elérhetőségeink

 +36 /70/ 352 9500

 1192. Budapest, Zoltán utca 20. bejárat a Drágfy köz 1. felől.

  info@gyerekmosoly.hu

Kövessen minket Facebookon

Nyitvatartásunk

Hétfő: 16-18

Kedd: 14-18

Szerda: 16-18

Csütörtök: 8-12; 16-18