Blog
Blogunk hetente frissülő tartalommal segít eligazodni a gyermekbetegségek rengetegében. Szakembereink hasznos tanácsokat adnak olyan gyakorlati kérdésekben, melyek minden család hétköznapjaiban előfordulhatnak: mit tegyünk, ha láza van a gyereknek, hogyan kezeljük a náthát, mikor gyanakodjunk középfül-gyulladásra, vajon egyszerű gyomorrontásról van-e szó, milyen tünetei vannak egy-egy komolyabb betegségnek. Egészségmegőrző praktikákkal segítjük a betegségek elkerülését és tippeket adunk, hogyan biztosíthatjuk gyermekünk vitaminigényét, hogyan erősíthetjük immunrendszerét, hogy minél ritkábban kelljen orvoshoz fordulni.

Így tanítsuk meg gyermekünknek az alapvető higiéniai szabályokat!
május 19. | Egészség
A legfontosabb, hogy mi magunk is jó példával járjunk elöl, ezen kívül pontosan megyarázzuk el, miért is olyan fontos odafigyelni a személyes higiéniára.

Megfejtették a hirtelen csecsemőhalál szindróma okát
május 17. | Egészség
A jövőben lehetőség nyílhat a szűrésére is.

Epekő gyermekkorban? Lehetséges!
május 12. | Egészség
Az epekövesség akár csecsemőkorban is előfordulhat, tünetei igen sokrétűek.Megelőzhető-e, hogyan ismerjük fel és mit tehetünk, ha gyermekünknek epeköve van?

Poszt-covid: ezt a szűrővizsgálatot javasolják a leggyakrabban az orvosok
május 10. | Egészség
Még ha enyhe lefolyású is volt a koronavírus-fertőzés, a poszt-covid szindróma hosszú távú hatásaival sajnos egyre több embernek számolnia kell.A koronavírusban megbetegedett emberek jelentős része a WHO adatai szerint szövődménymentesen felépül a betegségből, de körülbelül 10-20 százalékuknál különféle közép- és hosszú távú hatások jelentkeznek. Ezeket a közép- és hosszú távú hatásokat együttesen poszt-covid szindrómának nevezzük, melyeket alapos, átfogó vizsgálatokkal a betegség után érdemes feltérképezni a mielőbbi teljes gyógyulás érdekében.

Vészesen kevés zöldséget és gyümölcsöt esznek a magyar gyerekek
május 05. | Egészség
Már az óvodások és a kisiskolások is átveszik a felnőttek helytelen táplálkozási szokásait

Gyerekek májgyulladása: köze lehet a koronavírushoz?
május 03. | Egészség
A betegséget sok tudós a koronavírussal hozza összefüggésbe.

WHO: Hirtelen megnőtt a súlyos májgyulladást okozó fertőzések száma a gyerekek között több országban
április 28. | Egészség
Múlt hét csütörtökig legalább 169 ismeretlen eredetű heveny hepatitisz esetet jelentettek az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai régiójának 11 országából és a WHO amerikai régiójának egy országából – derül ki a WHO erről szóló közleményéből.

A dehidratáltság (kiszáradás) jelei – Nem beteg vagy, csak szomjas
április 26. | Egészség
A gyerekek és a serdülők több mint 25%-a egyáltalán nem fogyaszt elég vizet a napi folyadékbevitelük részeként. A vízhiány hosszútávon szellemileg és testileg is tönkretehet.

Puffad gyermeke hasa? Ezek az okok állhatnak a hátterében!
április 21. | Egészség
A haspuffadás okai, megelőzése és kezelési lehetőségei

A 8 leggyakoribb allergiával kapcsolatos tévhit
április 19. | Egészség
Sajnos világszerte egyre nő az allergiában szenvedők száma. Az allergia gyereket és felnőttet egyaránt érinthet és bár egyre többet tudunk róla, mégis még mindig számos tévhit kering róla. Összegyűjtöttük a leggyakoribbakat.

A baba emésztőrendszeri sajátosságain is múlhat, mennyire lesz félénk és ijedős
április 14. | Érdekességek
Meglepő eredményre jutott egy friss kutatás, amely szerint a baba bélbaktériumainak arányán is múlhat az, mennyire lesz ijedős kisgyerek majd felnőtt.

Hogyan szedjünk vitamint? - Minden, amit a vitaminpótlásról tudni érdemes!
április 12. | Egészség
Szedjünk-e egyáltalán vitamint, ha igen, milyeneket, és hogyan? A gyerekeknek is ugyanazokat adjuk vagy nekik másra van szükségük? Minderre választ kaphatunk a Semmelweis Egyetem által készített animációs sorozat, a KliniKaland új epizódjából, amely összefoglalja azt is, hogy melyek a vízben és zsírban oldódó vitaminok és ezek mennyi idő alatt fejtik ki a hatásukat.