FEL!

 Kedves Betegeink!

2024.04.29-től 2024.05.06-ig szabadság miatt telefonos elérhetőségünk szünetel!

Megértésüket köszönjük!

Hallás- és alvásvizsgálatra csak telefonon tudunk időpontot adni! Telefonunk csak rendelési időben elérhető.

 

Tisztelettel:

Dr. Benedek Pálma

1192. Budapest, Zoltán utca 20., bejárat a Drágfy köz 1. felől.

Útvonal

Életmód

Indul a suli! 3 dolog, amit még tanév elején érdemes ellenőrizni és elintézni

Jövő héten indul az oktatás és a gyerekek újra egyre több időt töltenek az iskolapadban, majd otthon, íróasztalnál ülve. A nem megfelelő tanulási körülmények, vagy akár rejtett egészségügyi problémák sok gondot okozhatnak, ezért érdemes még a tanév elején lellenőrizni pár dolgot.

Nem érzik a gyerekek, hogy jóllaktak, ezért többet esznek képernyő előtt

Azok a gyerekek, akik rendszeresen képernyő előtt esznek, nagyobb eséllyel híznak el.

Így enyhíthetők az allergia tünetei természetes módszerekkel!

5 természetes módszer, amely segít a szénanátha és az allergiás tünetek enyhítésében


Gyógyítsuk a tavaszi betegségeket gyógynövényekkel!

A gyógynövények tavasszal is hatékony segítőink lehetnek, sok probléma orvosolható velük anélkül, hogy rögtön gyógyszerhez kellene nyúlni.

Kiderült: Súlyos betegséget okozhat az okostelefonok és a LED lámpák által kibocsátott kék fény

A University College London kutatói szerint a modern környezetünk szerves részét képező, túlzott kék fény cukorbetegséget okozhat és lerövidítheti az életünket. Ezzen szemben a vörös fény csökkentheti a vércukorszintet, új kezelési lehetőségeket kínálva ezzel a betegség ellen - írta meg a Daily Mail.

A nagy tej-dilemma: igyuk vagy ne igyuk?

Nagyanyáink idejében még egészségesnek tartották a tejet és a gyerekek reggelije, tízóraija, uzsonnája mellé mindig járt valamilyen tejtermék. Napjainkban viszont egyre többen száműzik az étrendjükből és választják a növényi alternatívákat. Mit mond a táplálkozástudomány? Utánajártunk!

Betilthatják, mégis előszeretettel fogyasztják a kamaszok – Amit az energiaitalokról tudni kell

Idén októberben (ismét) felmerült, hogy betiltsák Magyarországon a 18 éven aluliak számára az energiaital fogyasztását és vásárlását. Az indok egyértelmű: az italok károsak egészségünkre, a tapasztalatok szerint pedig a kamaszok igen nehezen tartják a határt. Megdöbbentő adatokból szemezgettünk. Az egy.hu cikke.

Egyre több gyereknél alakul ki gyulladásos bélbetegség - Az IBD okai, tünetei és kezelése

Az elmúlt húsz évben drasztikusan emelkedett a gyulladásos bélbetegségekben (IBD) szenvedők száma. Hazánkban mintegy 60 ezer beteget tartanak számon, és a kór egyre fiatalabb korban alakul ki, ami főként az egészségtelen életmódnak – a dohányzásnak, a rostszegény táplálkozásnak és a gyorséttermi ételeknek – köszönhető. A betegek közül minden ötödik gyermek.

Egy népbetegség, ami egyre több kisgyermeket érint: a diabétesz

November 14. a diabétesz világnapja, melyet első alkalommal 1991-ben szervezett a Nemzetközi Diabetes Szövetség (IDF) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO), látva a cukorbetegség világszerte növekvő terjedését. A diabétesz globális probléma, ma már több mint 537 millió cukorbeteg él világszerte, számuk évente 7 millióval növekszik.

Skarlát, bárányhimlő, vírusfertőzések - Őszi gyerekbetegségek

A hűvösebb idő, s főként a bölcsőde, óvoda és iskola beköszöntével a gyerekeknél óhatatlanul előtérbe kerülnek az őszi gyermekbetegségek. Melyek ezek, s vajon fel lehet készülni rájuk?

Mindig beteg a gyerek? Így előzzük meg 5 lépésben!

A hidegebb időszakban sok gyermek szenved visszatérő légúti fertőzésektől. Mi ennek az oka és hogyan előzhető meg? Cikkünkből kiderül!

Őszi immunturbó gyerekeknek

Töltsük fel gyermekeink vitaminraktárait, hogy az immunrendszerük képes legyen kivédeni az ősz és a tél tipikus betegségeit!

Megkezdődött a tipikus őszi betegségek időszaka: így turbózzuk fel az egész család immunrendszerét velük szemben!

Az ősz a raktározás ideje, ilyenkor tölthetjük fel vitaminkészleteinket is télre. Minél tudatosabban állítjuk össze étrendünket, és válogatjuk meg az alapanyagokat, annál jobban fel tudjuk vértezni immunrendszerünket a különféle vírusos megbetegedések vagy a szezonális nátha ellen. Nézzük csak, milyen jótékony hatással bírnak az őszi zöldségek, gyümölcsök, és miért jó, ha ezekre építjük őszi vitaminkúránkat.

7+1 étel, amit érdemes rendszeresen beépíteni a gyerekek étrendjébe

Tele vannak antioxidánsokkal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és nyomelemekkel – pont amire szükségük van a gyerekeknek az egészséges fejlődéshez és a betegségek megelőzéséhez.

A 7 leghidratálóbb gyümölcs azoknak, akiknek nehezen megy a sok vízivás

A folyadékpótlás az egyik legfontosabb teendő, amire érdemes odafigyelni nyáron és amelyről olyan sokszor hajlamosak vagyunk megfeledkezni. A vízivás nem mindenkinek megy akármilyen mennyiségben, számukra jó hír, hogy a következő gyümölcsök nagymértékben segítik a hidratálást.

A gyermekkori székrekedés - Tények és tévhitek

Mi számít székrekedésnek, mi segít, és mi nem? Utánajártunk a székrekedéssel kapcsolatos tényeknek és tévhiteknek!

Diagnózis: hisztaminintolerancia - Vagy mégsem?

Az elmúlt években ugrásszerűen megnőtt azoknak a száma, aki hisztamin intolerancia diagnózisa miatt szigorú diétára kényszerülnek, mert egy vérvizsgálat az úgynevezett DAO enzim csökkenését mutatta a szervezetükben. Az aktuális kutatások szerint a hisztamin intolerancia megállapításához azonban egyetlen laborvizsgálat nem elegendő, és nem áll rendelkezésre jelenleg egyetlen kiforrott diagnosztikus módszer sem a kórkép fennállásának igazolására.

4 kisgyermekkori alvási probléma és megoldása

A kisgyermekkor normális velejárói az időnként felbukkanó alvási nehézségek. Mi okozhatja és mi a megoldás ezekben az esetekben?

Allergia és ekcéma: ezeknél a gyerekeknél alakulhat ki nagyobb eséllyel

Az ekcéma többnyire allergiás válaszreakcióként kialakuló,viszketéssel járó bőrgyulladás. Egy Németországban végzett, átfogó kutatás szerint azoknál a gyerekeknél, akik túl korán kerülnek közösségbe, kialakulásának kockázata jóval nagyobb.

Immunerősítők, amelyekből mindig jó, ha van otthon!

Tél vége felé mindannyian érezhetjük, hogy fáradékonyabbak vagyunk, kevesebb az engergiánk és az immunrendszerünk is támogatásra szorulhat. Cikkünkben olyan hatékony immunerősítő ételeteket gyűjtöttünk össze, melyek egyszerűen és olcsón beszerezhetők.

Ezek a tünetek és betegségek utalnak rá, hogy felborult a bélflóránk egyensúlya

Az immunrendszerünk működése és így az egészségünk nagymértékben a bélflóránk állapotától függ. Ha felborul az egyensúlya, az számtalan betegség kialakulásához vezethet.

Ezekkel a zöldségekkel, gyümölcsökkel töltsük fel a vitaminraktárainkat tél végén!

Télen a szervezet kiürül a tápanyagokból, így szükség van pótlásra, egyfajta tavaszi megújulásként. Ezt pedig legegyszerűbben úgy tehetjük meg, ha olyan gyümölcsöket és zöldségeket fogyasztunk, amelyek rostban, vitaminokban és egyéb tápanyagokban gazdagok.

Együnk minden nap mézet! Mutatjuk, mi mindenre gyógyír!

Tudta, hogy a repceméz gyomorsav ellen is érdemes bevetni? És azt, hogy a hársméz kolint tartalmaz? Vagy hogy az akácméz májregeneráló?

A 10 leghatásosabb gyógytea és illóolaj a téli betegségek megelőzésére

A legjobb vírus- és baktériumölő gyógynövények, melyekkel tea vagy illóolaj formájában hatékonyan kivédheti a tél tipikus betegségeit és gyógyíthatja a már kialakult gyulladásokat

Váltsunk életmódot! Így lehet sikeres hosszú távon is az elhatározásunk!

Új év, új célok: életmódváltás, több sport, tudatosabb táplálkozás, egészségmegőrzés. Az elhatározás az első lépés, ez után következnek a nagyobb kérdések: hogyan kezdjem el, hova forduljak, kinek higgyek? Szász Máté, a SYNLAB biológusa mondja el, mi lehet a sikeres életmódváltás kulcsa, miért érdemes például táplálkozási szakember segítségét kérni és miért nem érdemes csak az interneten olvasható tanácsokra hagyatkozni.



Megnyílt az első játszótér, ahova nem lehet bevinni okostelefont

Megnyílt az első játszótér Olaszországban, ahova nem lehet bevinni okostelefont. Se tabletet, se mobiltelefont nem lehet bevinni az újonnan épített parkba.

Egyszerű, tápláló és „dobozálló” ebédötletek a rohanós hétköznapokra

Szeptember közepére már a legtöbben visszarázódunk a menetrendszerű hétköznapokba: visszatér a mókuskerék, vele együtt a stressz is, beköszönt a hűvösebb idő, ezzel együtt pedig a betegesebb, náthásabb időszak. Mindez gyengíti a szervezetünket, ezért érdemes már a kora őszi hetekben táplálkozásunkkal is támogatnunk immunrendszerünk működését: fogyasszunk megfelelő mennyiségű vitamint és minőségi tápanyagokat. Gökler Kriszti fitnesz- és életmódblogger, most két olyan gyorsan elkészíthető, finom és tápanyagdús receptet oszt meg velünk, ami tökéletesen szállítható ételdobozban és teljes értékű ebéd vagy tízórai lehet, akár az iskolában, akár a munkahelyen.

A dehidratáltság (kiszáradás) jelei – Főként most érdemes erre jobban odafigyelni!

A gyerekek és a serdülők több mint 25%-a egyáltalán nem fogyaszt elég vizet a napi folyadékbevitelük részeként. A vízhiány hosszútávon szellemileg és testileg is tönkretehet. Ráadásul a nyári hőségben alapvetően is több folyadékra lenne szükség. Érdemes erre jobban odafigyelni!


A baba emésztőrendszeri sajátosságain is múlhat, mennyire lesz félénk és ijedős

Meglepő eredményre jutott egy friss kutatás, amely szerint a baba bélbaktériumainak arányán is múlhat az, mennyire lesz ijedős kisgyerek majd felnőtt.

A gyerekeknél is jelentkezhet tavaszi fáradtság! Mutatjuk a tüneteit és a kezelését!

Mi az oka az ilyenkor jelentkező tüneteknek? A magyarázaton kívül pár hasznos tippet is adunk.

Már az újszülöttek szervezete is tele van mikroműanyaggal!

Mindenütt ott vannak az életünkben: megisszuk, megesszük, belélegezzük, hordjuk és magunkra kenjük őket. A mikroműanyagok mennyisége és elterjedése olyan méreteket öltött, hogy a szakemberek már „plasticene-ről”, azaz a műanyag koráról beszélnek, amelynek nem csak ránk, az utódainkra, de az egész bolygónkra nézve is végzetes hatása lehet.

Tanítsuk a stresszkezelést a gyerekeknek, hogy ne váljon belőlük ideges, kiégett felnőtt!

A stressz sajnos ma már a gyermekek körében sem ismeretlen jelenség, egyre több feladat és érzelmi, fizikai teher hárul már a legkisebbekre is. Vajon normálisnak tekinthető-e ez a tendencia és milyen módszerekkel segíthetjük gyermekeinket?

Bevált tippek allergiásoknak a tüneteik enyhítésére

Az allergia szezon kellős közepén sokan szenvednek különféle allergiás tünetektől. Éppen ezért hoztunk pár hasznos és bizonyítottan hatékony tippet, amellyel ezek a kellemetlen tünetek enyhíthetők.

5 tipp fáradtság ellen kicsiknek és nagyoknak!

Mi okozhat a gyerekeknél és nálunk, felnőtteknél fáradtság-érzetet és mit tehetünk ellene?

Vitamin kisokos: ezeket a vitaminokat pótolja tavasszal!

Télen jelentősen lecsökken szervezetünkben a vitamin szint, amelynek egyik jele a tavaszi fáradtság. A jó idő beköszöntével fontos pótolni az elengedhetetlen vitaminokat és az ásványi anyagokat. Így van ez kora tavasszal is, amikor még kevesebb a napsütés. Számos vitamin létezik, amelyek nagyon fontos szerepet játszanak a testünkben lejátszódó folyamatok koordinálásában. Ők a rend őrei, csapatban együttműködve a leghatékonyabbak.

Minden, amit a koronavírusról jelenleg tudunk

7+1 fontos kérdés és válasz a koronavírussal, annak terjedésével, tüneteivel, kezelésével és megelőzésével kapcsolatban


7 őszi immunerősítő tipp gyerekeknek

Így tegyük ellenállóvá gyermekünk immunrendszerét a hideg hónapokra!

Nyári szupertáplálékok gyerekeknek és felnőtteknek

A legegészségesebb nyári gyümölcsök, melyekkel feltölthetjük szervezetünk vitaminraktárait és még finomak is.

Egészséges reggelit adna gyermekének? Íme 3 kiváló alternatíva!

3 étel, amit semmiképpen ne adjunk reggelire gyermekünknek és 3 kiváló napindító tápanyagforrás

Kinőheti-e az allergiát a gyermeke?

A táplálékallergia jelei, legfőbb okozói és kezelése

Minden, amit a tüdőgyulladásról tudni kell!

A tüdőgyulladás kialakulásának okai, tünetei, kezelése és megelőzése

7 tipp, hogy az ünnepek alatt is egészségesek maradjunk!

Így kerüljük el az emésztőrendszeri panaszokat és a betegségeket karácsonykor!

Ezt teszi gyermekeinkkel a mozgásszegény életmód!

A 11 és 17 év közötti korosztály kóros mozgáshiányban szenved. A WHO elemzése szerint ötből négyen nem sportolnak eleget és ennek komoly következményei vannak az egészségükre nézve.

Karácsonyra kisállatot? Ezeket vegyük figyelembe a választásnál!

Ha a karácsonyi listán kisállat szerepel, tippjeink segíthetnek, hogy a legmegfelelőbbet tudjuk kiválasztani.

Így előzhetjük meg a cukorbetegség kialakulását!

A 2-es típusú diabétesz megelőzésének 6 hatékony módszere felnőtteknek és gyerekeknek

5 tipp, hogy gyermekünk ne betegedjen meg állandóan a közösségben

Így turbózzuk fel gyermekünk immunrendszerét, hogy elkerüljék a betegségek!

10 bevált módszer a csecsemőkori allergia megelőzésére!

Ezek az allergia jelei csecsemőkorban és így csökkenthetjük kialakulásának esélyét!

12 dolog, amit a hozzátáplálásról tudni kel!

Összeszedtük a leggyakoribb, hozzátáplálással kapcsolatos kérdéseket és az orvostudomány legújabb kutatási eredményeit felhasználva meg is válaszoltuk!

Őszre szobatiszta? Sikerülhet!

Hogyan kezdjünk hozzá, mit érdemes tudni róla és mi az amit semmiképp se tegyünk, ha elérkezett a szobatisztaság ideje? 5 tipp, hogy lekerülhessen a pelus!

Ezért kerüljük a cukros üdítőket!

Egészséges és finom ital tippek a családnak a cukros üdítők helyett

Ilyen veszélyes lehet a babákra és a kisgyerekekre a hőség!

Ezek a veszélyek leselkednek a babákra és a nagyobb gyerekekre a nagy melegben. Praktikus tanácsok kánikula idejére.

Így készüljünk fel az utazásra kisgyerekkel!

Hasznos tippek, hogyan válasszunk úticélt és mire érdemes odafigyelni, ha autóval vagy repülővel utazik a család.

Hasfájós a gyermeke? Ez az oka és így enyhítheti!

A hasfájás okai, kezelése, természetes módszerek a hasfájás enyhítésére

Ezért létfontosságú a napirend gyermeke fejlődéséhez!

5 ok, amiért alapvető a napi rutin és a rendszer egy család életében

15 ok, ami miatt gyermeke rosszul alszik

Ezek az okok állhatnak a nyugtalan éjszakák, gyakori ébredések hátterében!

Ezek az okok állhatnak az étvágytalanság hátterében

Mikor a rossz szokások következménye és mikor utal betegségre az étvágytalanság?

A sikeres esti altatás 5 titka

Ha hosszadalmas és kész szenvedés az esti altatás, ezek a módszerek segíthetnek!

A leghatékonyabb immunrendszer erősítő módszerek gyerekeknek

5 bevált módszer a tavaszi betegségek kivédésére

10 tipp, hogy gyermeke kicsattanó formában legyen télen is!

Hatékony módszerek az erős immunrendszerért

Így előzheti meg, hogy gyermeke idén is elkapja az influenzát!

A fül-orr-gégész szakember 4 gyakorlati tanácsa az influenza megelőzésére

Készüljünk együtt a karácsonyra!

Ezekre figyeljünk oda, hogy az ünnep valóban varázslatos legyen mindenki számára!

Így tegye egészségessé a finom karácsonyi menüsort!

5+1 bevált tipp, hogy az ünnepek is az egészség jegyében teljenek

Legyen az ünnepekre kicsattanó formában az egész család!

5 bevált mószer, hogy karácsonykor se betegedjen meg senki!

Veszélyes karácsonyi ajándékok

Ezekre figyeljen ajándék vásárlásnál, hogy ne okozzon bajt!

Allergiás gyermeke? Ezekre figyeljen az ünnepek alatt!

4 dolog, ami allergiát okozhat karácsonykor

Gyerekmosoly Egészségközpont

Egészségközpontunkban az ország legmagasabban képzett, szakmailag felkészült szakemberei várják kis pácienseiket. Mottónk: Mosolyogva gyógyítunk!

Elérhetőségeink

 +36 /70/ 352 9500

 1192. Budapest, Zoltán utca 20. bejárat a Drágfy köz 1. felől.

  info@gyerekmosoly.hu

Kövessen minket Facebookon

Nyitvatartásunk

Hétfő: 16-18

Kedd: 14-18

Szerda: 16-18

Csütörtök: 8-12; 16-18