Egészség

Figyelemzavart és memóriaproblémákat is okozhat a kisgyermekkori alvási apnoé!
augusztus 11. | Egészség
A gyerekkori alvási apnoe hatással lehet a kicsik koncentrációs képességére, emlékezetére és nyelvi fejlődésére is. Ahogyan az apnoe egyre súlyosabbá válik, ezek a problémák is jobban előtérbe kerülnek.

Nagy magyar csecsemőkutatás: kiderült, mennyibe kerül egy szülés, milyen problémák merülhetnek fel szülést követően és hogy mennyit alszik egy baba élete első hónapjaiban
július 21. | Egészség
A tervek szerint majdnem 9000 magyar gyerek életét követi 25 éven keresztül a KSH Népességtudományi Kutatóintézetének kohorszkutatása. A most megjelent jelentésből kiderül, hogy hol és milyen módon születtek a kicsik, ez mennyibe került, hogyan alakult a szülők kapcsolata a baba születése után, ki végzi a házimunka nagyobb részét, hol alszanak a kicsik, mit esznek és hányszor ébrednek fel éjszaka.

A dehidratáltság (kiszáradás) jelei – Főként most érdemes erre jobban odafigyelni!
június 30. | Egészség
A gyerekek és a serdülők több mint 25%-a egyáltalán nem fogyaszt elég vizet a napi folyadékbevitelük részeként. A vízhiány hosszútávon szellemileg és testileg is tönkretehet. Ráadásul a nyári hőségben alapvetően is több folyadékra lenne szükség. Érdemes erre jobban odafigyelni!

Már megint fülfájás? Ezek az okok állhatnak a hátterében!
június 16. | Egészség
A fülfájás az egyik leggyakrabban előforduló gyermekkori panasz. A fogfájáshoz hasonlóan heves, lüktető jellegű a megjelenése, amely este, lefekvés után erősödhet. A fülfájás hátterében nyáron inkább a hallójáratgyulladások a gyakoribbak, az őszi-téli időszakban pedig a megfázásos panaszok kapcsán kialakuló fülkürthurut, illetve középfülgyulladás.

Amerikában már használják az intelligens okoscumit, ami akár életet is menthet!
június 09. | Egészség
Bőven lehet érveket felsorakoztatni a cumi ellen, ám egészen más a helyzet az intelligens cumival, amely koraszülöttek esetén akár életet is menthet.

Minden, amit gyermeke alvásáról egy szülőnek tudni érdemes!
május 31. | Egészség
Miért ébred fel gyakran? Hogyan alakíthatjuk ki a megfelelő alvási rutint? Megetessük-e vagy sem, ha felébred éjszaka? Miért alszik olyan keveset?

Olyan lesz a majomhimlő mint a covid? Kell-e félnünk tőle?
május 26. | Egészség
Azután, hogy a majomhimlő megjelent Európában, és napi szinten észlelnek új eseteket Spanyolországban és Nagy-Britanniában nemrég egy gyermek intenzív osztályra került a fertőzés miatt. – írta a Mirror.- A vírus általában enyhe, de ritka esetben súlyosabb kimenetele is lehet, a portál szerint ez gyermekeknél és az arra érzékenyebbeknél fordulhat elő.

Poszt-covid: ezt a szűrővizsgálatot javasolják a leggyakrabban az orvosok
május 10. | Egészség
Még ha enyhe lefolyású is volt a koronavírus-fertőzés, a poszt-covid szindróma hosszú távú hatásaival sajnos egyre több embernek számolnia kell.A koronavírusban megbetegedett emberek jelentős része a WHO adatai szerint szövődménymentesen felépül a betegségből, de körülbelül 10-20 százalékuknál különféle közép- és hosszú távú hatások jelentkeznek. Ezeket a közép- és hosszú távú hatásokat együttesen poszt-covid szindrómának nevezzük, melyeket alapos, átfogó vizsgálatokkal a betegség után érdemes feltérképezni a mielőbbi teljes gyógyulás érdekében.

Vészesen kevés zöldséget és gyümölcsöt esznek a magyar gyerekek
május 05. | Egészség
Már az óvodások és a kisiskolások is átveszik a felnőttek helytelen táplálkozási szokásait

WHO: Hirtelen megnőtt a súlyos májgyulladást okozó fertőzések száma a gyerekek között több országban
április 28. | Egészség
Múlt hét csütörtökig legalább 169 ismeretlen eredetű heveny hepatitisz esetet jelentettek az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai régiójának 11 országából és a WHO amerikai régiójának egy országából – derül ki a WHO erről szóló közleményéből.

Az omikron új mutációja gyorsan terjed és a a gyerekeknél súlyos szövődményeket okozhat!
április 05. | Egészség
Az omikron BA.2 alvariánsa a koronavírus korábbi mutációihoz és az influenzához képest a gyerekeknél súlyosabb fertőzést okozhat egy friss tanulmány szerint.

Egyre több gyereknél figyelhetők meg a long covidra utaló tünetek - Mutatjuk, mire kell figyelni!
március 24. | Egészség
Immár a koronavírus járvány negyedik hullámában vagyunk. Egyre többen betegszenek meg a delta és a delta plusz, és az új variáns, az omikron okozta fertőzés miatt és sajnos ezek a mutációk a gyerekeket sem kímélik. Egy friss kutatás szerint a 18 év alattiak minimum tizennégy százaléka az enyhe tüneteket követően még fél-egy évvel a megbetegedést követően is maradandó panaszokkal küzd. Sokan pedig arról sem tudnak, hogy koronavírusosak voltak, csak azt érzik, valami nagyon nincs rendben velük.